1983 yılında kamyon kasası üretimi ile faaliyete başlayan Öztreyler, istikrarlı bir gelişim grafiği ile ülkemizin kendi alanının en önemli kuruluşlarından biri haline gelmiştir.
Kuruluşundan sadece bir yıl sonra hidrolik damper imalatına geçmiş, 1986 yılında ise kamyonlara ilave edilen üçüncü dingil üretimi ve montajını gerçekleştirmiş, “Öz Damper ve Dingil Sanayi” ismini almıştır. 1993 yılında önemli bir dönüm noktası yaşayan Öztreyler, şirketleşme sürecini yeni bir aşamaya taşımış, “Öz Damper ve Dingil San. ve Tic. Ltd. Şti.” unvanı ile ticari kimliğini güçlendirmiştir. Sektöründe payını sürekli artıran bir firma olarak 1997 yılına gelindiğinde; ticari araç piyasasında yaşanan değişimleri göz önünde bulundurarak römork, yarı römork, şasi ve üst yapı üretimine yönelmiş, böylelikle üretim ağını genişletmiştir. Yaşanan bu önemli ve belirleyici gelişmelerden sonra bugünkü unvanına kavuşmuş, “Öztreyler Demir Çelik Makine Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adıyla yepyeni bir sürece adım atmıştır. Halihazırda Öztreyler damper, yarı römork, tenteli yarı römork, kamyon kasa – römork, hidrolik damper, tanker, silobas ve müşteri taleplerine bağlı olarak özel imalat gerektiren projeler gerçekleştirmekte, çoğalan bir heyecan ve enerjiyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Yeni ihtiyaç ve beklentileri yakından takip eden Öztreyler, son yıllarda ortaya çıkan tonaj problemlerine çözüm üretmek üzere Küvet Tip Damper Treyler ve Akerdeon Damper üretimlerini faaliyetleri arasına katmıştır. 2012 yılında Öztreyler Adapazarı Ferizli Organize Sanayi Bölgesi'nde 80 bin metrekare alanda yüksek üretim kapasiteli yeni bir fabrika çalışması başlatmış, 2015 yılında ise yapımı tamamlanmıştır.
Günümüzde Damper Treyler sektörünün Türkiye’deki öncülerinden biri olan Öztreyler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kara operasyonlarında lojistik ihtiyaçlarını daha hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmesi için talep ettiği 72 tank taşıyıcı aracın, seri üretim aşamasının tamamlanmasının ardından MSB'ye teslim etmiştir.
Kendi alanında ülkemizin yüz akı kuruluşlarından biri olan Öztreyler, ürettiği ve üreteceği ürünlerle ülkemizin gücüne güç katmaya devam edecektir.

Hakkımızda

Misyonumuz

Ticari araç ve inşaat sektöründe; yeni talep ve beklentilere yüksek ürün ve hizmet kalitesi, geniş ürün yelpazesi ile cevap vermek, daima tercih edilen, rekabet gücü yüksek bir firma olarak ülke ekonomisine değerli katkılar sağlamaktır.

Vizyonumuz

Teknolojiyi günü gününe takip eden Ar-Ge departmanı ile ürün gamını sürekli güncel tutmak, çevre dostu üretim yapmak, sürdürülebilirlik ilkesi ile üretim süreçlerini şekillendirmek ve Öztreyler markasını bu ilkelerle zirveye taşımaktır.

OnlineServisRandevusu
GündüzModu
Katalog
×
×
×